Typ
Typ: AMOLED Panel AMOLED wyświetla głęboką czerń i wysoki kontrast, co pomaga w filmach i zdjęciach.
Stosunek wydajności do ceny
1794,00 zł
Ceneo.pl
1794,00 zł
Ceneo.pl
Motorola Edge 70 Fusion 12/256 GB Silhouette to dokładny wariant opisany w zapisanych danych technicznych. Poniżej oddzielam parametry od ich praktycznych konsekwencji, a ograniczenia pokazuję wprost — bez dopisywania danych spoza tej karty.



Typ: AMOLED Panel AMOLED wyświetla głęboką czerń i wysoki kontrast, co pomaga w filmach i zdjęciach.
Wymiary: 163 × 76 × 7,99 mm To duży telefon; 193 g i szeroka obudowa są odczuwalne w jednej dłoni.
Odporność: IP69; MIL-STD-810H Podwyższona odporność pomaga w trudniejszych warunkach, ale nie czyni telefonu niezniszczalnym.
Chipset: Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 Układ ze średniej półki radzi sobie z codziennymi aplikacjami i typowymi grami.
Stosunek ekranu do obudowy: 91,8% Wąskie ramki zwiększają powierzchnię obrazu bez proporcjonalnego powiększania telefonu.
Odświeżanie adaptacyjne: 60–120 Hz System dobiera częstotliwość do treści, ograniczając niepotrzebne zużycie baterii.
Matryca: 50 MP Rozdzielczość pozwala zachować szczegóły, ale sama nie przesądza o jakości zdjęć.
Stabilizacja: Optyczna OIS ogranicza drgania podczas zdjęć i nagrywania, szczególnie po zmroku.
Waga: 193 g Masa jest wyższa niż w smukłym wariancie 5200 mAh, co wynika z większej baterii.
Pojemność: 7000 mAh Duży zapas energii sprzyja długiej pracy, ale zwiększa masę obudowy.
Bluetooth: 6.0; LE Nowszy standard poprawia zgodność i efektywność z kompatybilnymi akcesoriami.
| Ekran | ||
|---|---|---|
| Typ | AMOLED | Panel AMOLED wyświetla głęboką czerń i wysoki kontrast, co pomaga w filmach i zdjęciach. |
| Przekątna | 6,78 cala | Duża powierzchnia ułatwia czytanie, pracę na dwóch aplikacjach i granie. |
| Rozdzielczość | 1272 × 2772 pikseli | Wysoka gęstość obrazu sprawia, że tekst i drobne elementy są wyraźne. |
| Proporcje | 19,5:9 | Wydłużony format sprzyja przewijaniu, ale telefon jest wyższy niż modele 16:9. |
| PPI | 450 ppi | Gęstość pikseli ogranicza widoczność pojedynczych punktów z typowej odległości. |
| Odświeżanie | 144 Hz | Przewijanie i animacje mogą być płynniejsze; wyższy tryb może zwiększać zużycie energii. |
| Odświeżanie adaptacyjne | 60–120 Hz | System dobiera częstotliwość do treści, ograniczając niepotrzebne zużycie baterii. |
| Jasność znamionowa | 1500 nitów | Wysoka jasność pomaga odczytać ekran w słońcu, choć nie oznacza stałej jasności w każdym trybie. |
| Jasność HDR | 5200 nitów | To deklarowany szczyt dla treści HDR, a nie poziom utrzymywany na całym ekranie. |
| HDR | HDR10+ | Kompatybilne materiały mogą pokazywać szerszy zakres świateł i cieni. |
| Ochrona | Corning Gorilla Glass 7i | Szkło ogranicza ryzyko zarysowań, ale nie zastępuje etui ani folii. |
| Stosunek ekranu do obudowy | 91,8% | Wąskie ramki zwiększają powierzchnię obrazu bez proporcjonalnego powiększania telefonu. |
| Funkcje | DCI-P3, Always-On Display, DC Dimming | Szeroka przestrzeń barw poprawia prezentację kolorów, AOD pokazuje podstawowe informacje, a DC Dimming ogranicza migotanie przy niższej jasności. |
| PWM | 120 Hz | Osoby wrażliwe na migotanie powinny sprawdzić komfort przy niskiej jasności. |
| Czas reakcji | 1 ms | Szybka reakcja pikseli ogranicza smużenie w dynamicznym obrazie. |
| Kontrast | ∞ Infinity | W praktyce oznacza to czerń bez świecenia pikseli w panelu AMOLED. |
| Test jasności auto | 1467 nitów | To wynik testu jasności, a nie deklaracja stałej jasności. |
| Konstrukcja | ||
| Wymiary | 163 × 76 × 7,99 mm | To duży telefon; 193 g i szeroka obudowa są odczuwalne w jednej dłoni. |
| Waga | 193 g | Masa jest wyższa niż w smukłym wariancie 5200 mAh, co wynika z większej baterii. |
| Odporność | IP69; MIL-STD-810H | Podwyższona odporność pomaga w trudniejszych warunkach, ale nie czyni telefonu niezniszczalnym. |
| Ramka | Plastik | Lekka ramka ogranicza masę, lecz nie daje takiego odczucia jak metal. |
| Czytnik linii papilarnych | W ekranie | Odblokowanie biometryczne nie wymaga przycisku na boku, ale działa przez warstwę wyświetlacza. |
| Wydajność | ||
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 | Układ ze średniej półki radzi sobie z codziennymi aplikacjami i typowymi grami. |
| Maksymalne taktowanie | 2,5 GHz | Wyższe taktowanie pomaga w krótkich, obciążających zadaniach, lecz nie opisuje całej wydajności. |
| Rdzenie CPU | 8 (1 + 3 + 4) | Podział rdzeni pozwala łączyć szybkie reakcje z oszczędną pracą w tle. |
| Architektura | 4 rdzenie 1,8 GHz Cortex-A520; 3 rdzenie 2,4 GHz Cortex-A720; 1 rdzeń 2,5 GHz Cortex-A720 | Różne klasy rdzeni pozwalają dopasować pobór energii do obciążenia. |
| Produkcja SoC | TSMC | Informacja o fabryce układu pomaga odróżnić ten SoC od podobnie nazwanych wariantów. |
| Litografia | 4 nm | Mniejszy proces technologiczny sprzyja efektywności energetycznej układu. |
| NPU | Tak | Akcelerator AI obsługuje wybrane funkcje systemowe i fotograficzne bez stałego obciążania CPU. |
| GPU | Adreno 810 | Układ graficzny odpowiada za renderowanie interfejsu i grafiki 3D. |
| Jednostki cieniujące | 256 | Liczba jednostek opisuje potencjał obliczeń grafiki, ale nie zastępuje testów konkretnej gry. |
| Taktowanie GPU | 1050 MHz | Wyższe taktowanie może pomagać w scenach 3D, zależnie od limitów temperatury i energii. |
| FLOPS | ~537,6 GFLOPS | To teoretyczna przepustowość obliczeń zmiennoprzecinkowych, nie gwarantowany FPS. |
| Benchmarki | ||
| Geekbench 6 single-core | 1263 | Wynik obrazuje szybkość pojedynczego rdzenia w teście syntetycznym. |
| Geekbench 6 multi-core | 3421 | Wynik pokazuje potencjał przy zadaniach rozdzielanych na wiele rdzeni. |
| Geekbench Compute GPU | 5046 | Test mierzy obliczenia GPU; nie jest bezpośrednim pomiarem płynności każdej gry. |
| AnTuTu 11 | 1 149 292 | Syntetyczny wynik łączy CPU, GPU, pamięć i UX; służy do porównań w tej samej wersji testu. |
| Pamięć | ||
| RAM | 12 GB | Duża pamięć operacyjna pozwala dłużej utrzymywać aplikacje w tle; wariant x-kom ma 12 GB. |
| Typ RAM | LPDDR4X | To energooszczędny standard pamięci mobilnej; nie jest tak szybki jak LPDDR5. |
| Taktowanie RAM | 2133 MHz | Parametr opisuje częstotliwość pracy pamięci w tym wariancie. |
| Kanały | 2 | Dwukanałowa konfiguracja zwiększa przepustowość względem pojedynczego kanału. |
| Pamięć wewnętrzna | 256 GB | Pojemność wariantu x-kom wystarcza na wiele aplikacji i zdjęć, ale system zajmie część miejsca. |
| Typ pamięci | UFS 2.2 | Pamięć masowa jest szybsza od starszych standardów eMMC, lecz wolniejsza od UFS 3.x. |
| Karta pamięci | Brak | Pamięci nie można później rozszerzyć microSD, więc 256 GB ma znaczenie przy dużych bibliotekach. |
| Oprogramowanie | ||
| System | Android 16 | Nowszy Android dostarcza bieżące funkcje systemowe dostępne dla tego modelu. |
| Nakładka | Hello UI | Nakładka Motoroli dodaje własne ustawienia i funkcje do bazowego Androida. |
| Rozmiar systemu | 35 GB | Po pierwszym uruchomieniu użytkownik ma mniej wolnego miejsca niż wynika z nominalnych 256 GB. |
| Wsparcie aktualizacji | 6 lat | Długi deklarowany okres wsparcia zwiększa szansę na bezpieczne używanie telefonu przez kilka lat. |
| Bateria i ładowanie | ||
| Pojemność | 7000 mAh | Duży zapas energii sprzyja długiej pracy, ale zwiększa masę obudowy. |
| Typ | Silicon-Carbon (Si/C) | Krzemowo-węglowa konstrukcja zwiększa gęstość energii względem typowych ogniw. |
| Ładowanie przewodowe | 68 W | Wysoka moc skraca ładowanie, lecz wymaga kompatybilnej ładowarki i kabla. |
| Wymienna bateria | Nie | Zużyte ogniwo wymaga serwisowej wymiany. |
| Ładowanie bezprzewodowe | Nie | Telefon można ładować wyłącznie przewodowo. |
| Ładowanie zwrotne | Nie | Nie doładuje bezprzewodowo słuchawek ani innego telefonu. |
| Bypass charging | Nie | Nie ma trybu zasilania telefonu z pominięciem ładowania ogniwa. |
| Szybkie ładowanie | Tak; 86% w 30 min | Wynik testowy opisuje warunki pomiaru; rzeczywisty czas zależy od temperatury i ładowarki. |
| Pełne ładowanie | 1 godz. 10 min | To wynik testowy, nie obietnica identycznego czasu w każdych warunkach. |
| Cykle baterii | 1200 | Deklarowana liczba cykli opisuje trwałość ogniwa, nie gwarantowany czas pracy na ładowaniu. |
| Aparat główny | ||
| Matryca | 50 MP | Rozdzielczość pozwala zachować szczegóły, ale sama nie przesądza o jakości zdjęć. |
| Sensor główny | Sony LYTIA-700C, 1/1.56 cala | Większy sensor zbiera więcej światła niż małe matryce; końcowy efekt zależy też od obróbki. |
| Przysłona i piksel | f/1.8; 1 µm | Jasna przysłona i większy piksel pomagają w słabszym świetle, ale nie eliminują szumu. |
| Autofokus | PDAF | Fazowy autofokus szybciej ustawia ostrość na ruchomym obiekcie. |
| Stabilizacja | Optyczna | OIS ogranicza drgania podczas zdjęć i nagrywania, szczególnie po zmroku. |
| Ultraszeroki | 13 MP, 120°, 12 mm, f/2.2 | Szersze pole widzenia ułatwia fotografowanie krajobrazów i wnętrz, kosztem mniejszej ilości światła. |
| Sensor ultraszeroki | GalaxyCore GC13A2, 1/3.0 cala; 1,12 µm | Mniejsza matryca jest bardziej zależna od dobrego oświetlenia niż główny aparat. |
| Stabilizacja ultraszerokiego | Cyfrowa | Elektroniczna korekcja pomaga w ruchu, ale nie zastępuje optycznej stabilizacji. |
| Wideo | 4K do 30 kl./s; 1080p do 60 kl./s | Tryb 4K daje więcej szczegółów, a 60 kl./s w Full HD płynniejszy ruch. |
| Slow motion | 120 kl./s w 1080p | Spowolnienie pozwala analizować ruch, ale wymaga dobrego oświetlenia. |
| Aparat przedni | ||
| Matryca | 32 MP, f/2.2 | Rozdzielczość wystarcza do rozmów i zdjęć, ale nie jest miarą jakości skóry czy HDR. |
| Sensor i piksel | GalaxyCore GC32E1; 1/3.1 cala; 0,7 µm | Mniejszy sensor potrzebuje więcej światła, szczególnie przy zdjęciach wieczorem. |
| Autofokus | Brak | Ostrość jest stała, dlatego twarz najlepiej trzymać w typowej odległości od telefonu. |
| Stabilizacja | Cyfrowa | Elektroniczna stabilizacja może ograniczyć drgania podczas rozmów i nagrań. |
| Wideo | 4K@30 kl./s | Przednia kamera nagrywa szczegółowe wideo 4K przy standardowej liczbie klatek. |
| Łączność | ||
| Wi‑Fi | Wi‑Fi 6E | Pasmo 6 GHz może zmniejszyć zatłoczenie sieci, jeśli router i otoczenie je obsługują. |
| Funkcje Wi‑Fi | Dual Band, Wi‑Fi MIMO, Wi‑Fi Direct, Hotspot, Wi‑Fi Display | Telefon obsługuje typowe tryby domowej i bezpośredniej komunikacji bezprzewodowej. |
| Bluetooth | 6.0; LE | Nowszy standard poprawia zgodność i efektywność z kompatybilnymi akcesoriami. |
| USB | USB Type-C 2.0; ładowanie, OTG, USB-Storage | Port jest uniwersalny, ale transfer dużych plików jest wolniejszy niż w USB 3.x. |
| DisplayPort | Nie | Nie wyprowadzi obrazu przez USB-C w trybie DisplayPort. |
| NFC | Tak | NFC obsługuje płatności zbliżeniowe i szybkie parowanie wybranych akcesoriów. |
| Nawigacja | GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS | Wiele systemów satelitarnych pomaga szybciej ustalić pozycję w mieście i poza nim. |
| Sieć | 5G | Telefon może korzystać z szybkiej sieci komórkowej tam, gdzie operator ją udostępnia. |
| SIM/eSIM | Nano-SIM; 1 karta; eSIM | eSIM ułatwia zmianę operatora bez fizycznej karty, lecz zależy od oferty operatora. |
| Audio | ||
| Głośniki | Stereo; Dolby Atmos | Dwa głośniki dają szerszy odsłuch, a Dolby Atmos przetwarza kompatybilny dźwięk. |
| Głośność testowa | 78,5 dB | To maksymalny poziom z pomiaru; rzeczywista głośność zależy od aplikacji i warunków. |
| Gniazdo słuchawkowe | Brak 3,5 mm | Słuchawki przewodowe wymagają USB-C albo przejściówki. |
| Pozostałe | ||
| Kategoria | Mid-range | Parametry plasują model w średniej półce, z naciskiem na ekran i baterię. |
| Data zapowiedzi/premiery | Marzec 2026 | To model z bieżącej generacji Edge 70. |
| Ładowarka w zestawie | Nie | Do pełnej mocy 68 W trzeba mieć kompatybilną ładowarkę osobno. |
SIM/eSIM: Nano-SIM; 1 karta; eSIM eSIM ułatwia zmianę operatora bez fizycznej karty, lecz zależy od oferty operatora.
Karta pamięci: Brak Pamięci nie można później rozszerzyć microSD, więc 256 GB ma znaczenie przy dużych bibliotekach.
USB: USB Type-C 2.0; ładowanie, OTG, USB-Storage Port jest uniwersalny, ale transfer dużych plików jest wolniejszy niż w USB 3.x.
Odświeżanie: 144 Hz Przewijanie i animacje mogą być płynniejsze; wyższy tryb może zwiększać zużycie energii.
Motorola Edge 70 Fusion 12/256 GB Silhouette
| Ekran | |
| Typ | AMOLED |
|---|---|
| Przekątna | 6,78 cala |
| Rozdzielczość | 1272 × 2772 pikseli |
| Proporcje | 19,5:9 |
| PPI | 450 ppi |
| Odświeżanie | 144 Hz |
| Odświeżanie adaptacyjne | 60–120 Hz |
| Jasność znamionowa | 1500 nitów |
| Jasność HDR | 5200 nitów |
| HDR | HDR10+ |
| Ochrona | Corning Gorilla Glass 7i |
| Stosunek ekranu do obudowy | 91,8% |
| Funkcje | DCI-P3, Always-On Display, DC Dimming |
| PWM | 120 Hz |
| Czas reakcji | 1 ms |
| Kontrast | ∞ Infinity |
| Test jasności auto | 1467 nitów |
| Konstrukcja | |
| Wymiary | 163 × 76 × 7,99 mm |
| Waga | 193 g |
| Odporność | IP69; MIL-STD-810H |
| Ramka | Plastik |
| Czytnik linii papilarnych | W ekranie |
| Wydajność | |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 |
| Maksymalne taktowanie | 2,5 GHz |
| Rdzenie CPU | 8 (1 + 3 + 4) |
| Architektura | 4 rdzenie 1,8 GHz Cortex-A520; 3 rdzenie 2,4 GHz Cortex-A720; 1 rdzeń 2,5 GHz Cortex-A720 |
| Produkcja SoC | TSMC |
| Litografia | 4 nm |
| NPU | Tak |
| GPU | Adreno 810 |
| Jednostki cieniujące | 256 |
| Taktowanie GPU | 1050 MHz |
| FLOPS | ~537,6 GFLOPS |
| Benchmarki | |
| Geekbench 6 single-core | 1263 |
| Geekbench 6 multi-core | 3421 |
| Geekbench Compute GPU | 5046 |
| AnTuTu 11 | 1 149 292 |
| Pamięć | |
| RAM | 12 GB |
| Typ RAM | LPDDR4X |
| Taktowanie RAM | 2133 MHz |
| Kanały | 2 |
| Pamięć wewnętrzna | 256 GB |
| Typ pamięci | UFS 2.2 |
| Karta pamięci | Brak |
| Oprogramowanie | |
| System | Android 16 |
| Nakładka | Hello UI |
| Rozmiar systemu | 35 GB |
| Wsparcie aktualizacji | 6 lat |
| Bateria i ładowanie | |
| Pojemność | 7000 mAh |
| Typ | Silicon-Carbon (Si/C) |
| Ładowanie przewodowe | 68 W |
| Wymienna bateria | Nie |
| Ładowanie bezprzewodowe | Nie |
| Ładowanie zwrotne | Nie |
| Bypass charging | Nie |
| Szybkie ładowanie | Tak; 86% w 30 min |
| Pełne ładowanie | 1 godz. 10 min |
| Cykle baterii | 1200 |
| Aparat główny | |
| Matryca | 50 MP |
| Sensor główny | Sony LYTIA-700C, 1/1.56 cala |
| Przysłona i piksel | f/1.8; 1 µm |
| Autofokus | PDAF |
| Stabilizacja | Optyczna |
| Ultraszeroki | 13 MP, 120°, 12 mm, f/2.2 |
| Sensor ultraszeroki | GalaxyCore GC13A2, 1/3.0 cala; 1,12 µm |
| Stabilizacja ultraszerokiego | Cyfrowa |
| Wideo | 4K do 30 kl./s; 1080p do 60 kl./s |
| Slow motion | 120 kl./s w 1080p |
| Aparat przedni | |
| Matryca | 32 MP, f/2.2 |
| Sensor i piksel | GalaxyCore GC32E1; 1/3.1 cala; 0,7 µm |
| Autofokus | Brak |
| Stabilizacja | Cyfrowa |
| Wideo | 4K@30 kl./s |
| Łączność | |
| Wi‑Fi | Wi‑Fi 6E |
| Funkcje Wi‑Fi | Dual Band, Wi‑Fi MIMO, Wi‑Fi Direct, Hotspot, Wi‑Fi Display |
| Bluetooth | 6.0; LE |
| USB | USB Type-C 2.0; ładowanie, OTG, USB-Storage |
| DisplayPort | Nie |
| NFC | Tak |
| Nawigacja | GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS |
| Sieć | 5G |
| SIM/eSIM | Nano-SIM; 1 karta; eSIM |
| Audio | |
| Głośniki | Stereo; Dolby Atmos |
| Głośność testowa | 78,5 dB |
| Gniazdo słuchawkowe | Brak 3,5 mm |
| Pozostałe | |
| Kategoria | Mid-range |
| Data zapowiedzi/premiery | Marzec 2026 |
| Ładowarka w zestawie | Nie |
Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookie, te niezbędne do działania strony i analytics. Wszystkie reklamowe, marketingowe itp. są z automatu wyłączone.




Nie ma jeszcze żadnych opinii.