rank2i2ng1-hostingow-2021-updateAsset-3

Ranking Hostingów WordPress 2021 [Aktualizacja Październik 2021]

Ranking Hostingów 2021 [AKTUALIZACJA]

Zapożyczam wykres z hostranker.pl, gdzie przeprowadziłem szczegółowy test z udziałem 30+ polskich firm hostingowych. Poniższy ranking hostingów jest znacznie bardziej zaawansowany, niż ranking Subverse, dlatego jest też dużo bardziej rzetelny i miarodajny. Ranking będzie stale aktualizowany o kolejne firmy hostingowe.

Najlepszy Hosting WordPress – Ranking 2021

Testy przy użyciu 30 VU równocześnie odwiedzających testowaną stronę internetową. [Sierpień 2021]

Szczegóły testów możecie sprawdzić na HOSTRANKER.PL

Hosting zamówisz klikając na logo poniżej. Osobiście polecam KRU ze względu na niskie koszty utrzymania domen internetowych, naprawdę wysoką wydajność oraz kompleksowość. Jest to dużo wygodniejsze, niż wykupywanie domeny u innego rejestratora, hostingu u innego dostawcy, lepiej i łatwiej mieć wszystko u jednego dostawcy. Stworzyłem nawet instrukcję dla całego procesu.

WSZYSTKO PONIŻEJ JEST JUŻ NIEAKTUALNE

Stare, mało miarodajne testy, malutka ilość hostingów w teście

AKTUALIZACJA MARZEC 2021

Do rankingu został dodany hosting Hostido, który wypada solidnie, ale dopiero po włączeniu instancji Redis dołącza do czołówki hostingów.
Druga część aktualizacji dotyczyła hostingu Kru oraz wydajności jakiej oferuje po uruchomieniu Redis’a. W tym przypadku Kru nie zyskało zbyt wiele, można by rzec, że nie widać żadnej różnicy, ale wciąż zajmuje pierwsze miejsce w rankingu.

AKTUALIZACJA LUTY 2021

Nazwa przenosiła swoje serwery Cloud do nowego Data Center w Warszawie, więc była to idealna okazja do sprawdzenia wydajności, ponieważ szybkość ładowania stron miała się zwiększyć o 20%, i tak faktycznie się stało. Przy okazji kilka hostingów zostało ponownie przetestowane, aby mieć aktualne dane. Kylos oddaje koronę wydajności, nadal pozostając w czołówce. Nazwa faktycznie przyśpiesza o 20%, ale KRU jest teraz bezkonkurencyjne, tak niskich czasów ładowania próżno szukać u konkurencji.

Jaki hosting pod WordPress w 2021?

To bez wątpienia serwery Litespeed, które bardzo mocno zyskują na popularności, ponieważ oferują naprawdę niezrównaną wydajność w porównaniu do klasycznych webserwerów Apache. Porządny i szybki hosting to podstawa dla skutecznego pozycjonowania oraz sukcesywnego zwiększania dochodów w biznesie.

Wydajny i szybki hosting, to najważniejszy element sukcesu w czymkolwiek, co związane jest z internetową obecnością. Szybkie wczytywanie Twojej strony internetowej jest kluczowe, ponieważ jest to jeden z czynników, za które wyszukiwarki internetowe nagradzają wyższymi pozycjami w wynikach. Im wyższa pozycja, tym większa szansa na kolejnego klienta, subskrybenta czy czytelnika. Moim zdaniem, oszczędzanie na hostingu, to fatalny błąd.

Dlatego skłoniło mnie to, do sprawdzenia i przetestowania dostępnych na rynku hostingów oferujących dedykowane rozwiązania, jakim jest webserwer Litespeed dla WordPress’a, celem testu jest stworzenie rankingu hostingów na rok 2021.

Hostingi, które znalazły się w dzisiejszym teście:

 • Kylos
 • Hekko24
 • Linuxpl
 • Smarthost
 • JCHost
 • Hostovita

Gościnnie również MyDevil dla uzyskania porówniania, gdyż MD działa na NGiNX. W teście zabrakło Servizza, ponieważ po zainstalowaniu WordPress’a na dostępnej subdomenie non-stop wywala Error 404, przeinstalowywanie nie przynosi rezultatu, także ten hosting odpada już w przedbiegach.

Ranking hostingów 2020 – Narzędzia

Do sprawdzenia wydajności każdy z hostingów otrzymał świeżo zainstalowaną instancję WordPressa z identycznym demem, identycznymi wtyczkami oraz ustawieniami wtyczki Litespeed Cache. Wszystkie hostingi musiały przejść szereg testów:

 • GTMetrix – Chrome, Vancouver
 • GTMetrix – Chrome, London
 • Pingdom – Frankfurt
 • Google Lighthouse – Mobile Performance
 • WordPress Performance Tester – Server/Wordpress
 • Load Impact – 25 VU

Wszystkie wyniki następnie są umieszczane na wykresie i przekazane w łatwej, i zrozumiałej formie poniżej. Testy były powtarzane kilkukrotnie, aby wyeliminować anomalie z rankingu.

Ranking Hostingów – Load Impact

Poniżej znajdziecie również symulacje ruchu na stronie przy 25 wirtualnych użytkownikach. Najbardziej istotne w tym teście jest response time oraz request rate.

Hosting Kylos z najniższym, 197 ms response time oraz 3481 zapytaniami pozostawia wszystkich daleko w tyle, nawet ofertę Linuxpl, która kończy test z 802 ms response time i bardzo zbliżoną liczbą zapytań – 3470.

Najlepszy Hosting WordPress – Litespeed 2020

Biorąc pod uwagę dane jakimi dysponujemy, to walka toczy się między Linuxpl, a Kylos. Oba hostingi oferują naprawdę wysoką wydajność oraz szybkość. Do tej pory używałem jedynie Linuxpl, ponieważ byli niejako pierwsi z ofertą serwerów Litespeed pod WordPress’a i do tej pory nie miałem żadnej, nawet najmniejszej awarii.

Ale konkurencja na rynku jest zawsze dobra dla konsumentów oraz rozsądnych cen. A skoro o cenie mowa, to hosting Kylos z powyższego testu kosztuje jedyne 99 zł i nie jest to oferta promocyjna na pierwszy rok, to stała cena, a jedyne ograniczenie to 2000GB transferu miesięcznie (JCH oferuje 1800GB na ROK!).
Tak w porównaniu z hostingiem Linuxpl, który kosztuje 129 zł netto za pierwszy rok, a z każdym kolejnym 239 zł. Hosting Kylos jest naprawdę rewelacyjną ofertą, którą mogę śmiało polecić!

Cennik hostingów biorących udział w teście:

 • Linuxpl – 129 zł netto / 239 zł netto
 • Kylos – 99 zł netto
 • JCHost – 199 zł netto
 • Hostovita – 159 zł
 • Hekko24 – 44,95 zł netto / 149 zł netto
 • Smarthost – 139 zł netto
 • MyDevil – 350 zł netto / Liczne promocje 50% taniej

Aktualizacja – WordPress Hosting Ranking – Czerwiec 2020

Nic nigdy nie trwa wiecznie, więc postanowiłem ponownie przetestować hostingi WordPress. Tym razem bez udziału smarthosta, mydevil’a, ale z nowym hostingiem – KRU.

Od grudnia było wiele zmian w szablonie, który był wówczas użyty, więc wszystkie testy musiały zostać powtórzone. Część samych testów również uległa zmianie/aktualizacji. Wszystkie testy były przeprowadzane w najbardziej zbliżonych warunkach, aby test był jak najbardziej sprawiedliwy. Każda instancja WordPress’a miała identyczny szablon, identyczne wtyczki oraz identyczną stronę testową.

Ranking Hostingów WordPress – Load Impact

UWAGA! Muszę zwrócić uwagę na fakt, że dawny Linuxcom.pl, ówczesny Cyber Folks posiada swoje serwery w Niemczech, więc Load Impact będzie faworyzował Cyber Folks (dawny linuxcom.pl), co widać od razu po response time. Nie jest to coś super bardzo ważnego, ale jednak może dać mylne wrażenia.

Warto też zauważyć stabilność czasów odpowiedzi w przypadku hostingu KRU oraz Hekko.

Ranking Hostingów WordPress – Aktualizacja Sierpień 2020 – HOSTINGER

Do rankingu hostingów, dla porównania dołącza zagraniczny dostawca – HOSTINGER. Jak wypada na tle polskich dostawców? W mojej ocenie, wypada blado. Wydajnościowo nie jest źle, ale jak tylko weźmiemy cenę pod uwagę, to oferta jest absolutnie nie opłacalna. Koszt hostingu Premium WordPress, to 191$ za pierwszy rok.
Mój błąd!, ponieważ Hostinger posiada dwa hostingi dedykowane pod WordPress, „Premium” oraz „WordPress Premium”. Podałem cenę za wordpress premium, a w teście mamy do czynienia ze „zwykłym” premium. A tu już cenowo nie przedstawia się to najgorzej.

Testowana instancja znajduje się w Holandii, zabrakło testów GTMetrix raz LoadImpact ze względu na problemy z certyfikatem SSL.

Ranking Hostingów WordPress – Aktualizacja Sierpień 2020 – JDM

Przeglądając internet, natknąłem się na hosting JDM, który jest dedykowany WordPressowi. Grzechem byłoby nie sprawdzić wydajności w/w hostingu. Serwery położone są w Niemczech, oparte tym razem nie o Litespeed, a Nginx z customową wtyczką do obsługi cache, która spełnia swoje zadanie. Wtyczka działa po stronie serwera. Z testów wynika, że mamy do czynienia z dobrze skonfigurowanym serwerem, ale słabiej funkcjonującym WordPressem. Wydajność hostingu jest jednak na zadowalającym poziomie.

UPDATE Sierpień 2020 JDM:
Solidny hosting, relatywnie dobra wydajność i umiarkowana cena. Jednak konkurencja radzi sobie lepiej, nie są to kolosalne różnice w wydajności, ale jednak są. Należy również wziąć pod uwagę, że testowany pakiet za 99 zł posiada bardzo ograniczoną pojemność, która wynosi zaledwie 15GB. Niezła opcja dla kogoś kto chce zdywersyfikować swoje adresy IP i buildy pod PBN. Link do hostignu.

UPDATE Sierpień 2020 HOSTINGER:
Dla porównania, do testu hostingów dołącza HOSTINGER, który oferuje solidną wydajność, cena wynosi 176 zł brutto, a w porównaniu do ofert rodzimych firm hostingowych oraz wydajności polskich serwerów, uważam, że nie stanowi to zagrożenia dla polskiego rynku hostingowego. Ale na pewno jest dobrą alternatywą dla kogoś kto potrzebuje hostingu niekoniecznie z polskim IP. Link do hostingu.

UPDATE Czerwiec 2020:
Biorąc pod uwagę powyższe wyniki, możemy zawęzić TOP3 do hostingu firmy Kylos, Cyber Folks (dawny linuxcom.pl) oraz nowej firmy KRU. Pod względem wydajności są to hostingi, które oferują najlepszą wydajność.

Jeżeli weźmiemy cenę pod uwagę, to hosting Cyber Folks wypada najsłabiej – 159 zł netto za pierwszy rok może i nie jest najgorszy, ale 499 zł netto za kolejny rok przedłużenia wypada bardzo słabo.

Najlepszy hosting WordPress – Aktualizacja Sierpień 2020

Kylos ze swoja ofertą na hosting WordPress za 99 zł jest nadal bardzo atrakcyjną ofertą, którą warto rozważyć, jest wydajnie i relatywnie tanio. Po ponad pół roku z Kylos, nie stwierdziłem żadnych nieprawidłowości w działaniu hostingu. Minusem na pewno jest mniej przejrzysty/intuicyjny CPanel.

Hosting KRU jest również bardzo atrakcyjną ofertą, z aktualnie trwającą, urodzinową promocją – 3 lata w cenie 1 (150 zł netto) jest wręcz bezkonkurencyjny . Poza promocją, pierwszy rok kosztuje jedynie 9,90 zł netto, więc jest również niesamowicie opłacalny, każdy kolejny rok, to koszt 149,90 zł netto.

Przewagą nad hostingiem Kylos na pewno jest intuicyjność oraz łatwość obsługi panelu administracyjnego.

Wybranie jednego z tych dwóch hostingów, to z pewnością trafna decyzja, która pomoże w pozycjonowaniu waszych serwisów opartych na WordPress. Porządny i szybki hosting w 2020, to absolutna podstawa, a dzisiejsze ceny są już na tyle dostępne, że nie ma żadnych wymówek! ; )

5 4 ocen
Zostaw ocenę
Subscribe
Powiadom o
11 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments